استفاده از EndeavorOS Gemini به همان اندازه زیباست

استفاده از EndeavorOS Gemini به همان اندازه زیباست

صفحه ورود EndeavorOS Gemini.

جک ولین/ZDnet

نکات کلیدی برای ZDNET

  • EndeavorOS Gemini آرچ لینو، را نه تنها برای استفاده زیبا، بلکه برای استفاده آسان نیز می کند.
  • توزیع‌های لینو، ساخته‌شده بر روی Arch، با KDE Plasma، سرگرمی را به مح،ات دسک‌تاپ با قابلیت‌های پیکربندی زیاد و ویژگی‌های جذاب بازمی‌گردانند.
  • شما باید برنامه‌های مورد نیاز خود را نصب کنید، زیرا Gemini یک سیستم عامل بی‌نقص است.

EndeavorOS Gemini اینجاست و این چیز زیبایی است. توزیع لینو، مبتنی بر Arch هرگز با هر نسخه جدید من را تحت تأثیر قرار نمی دهد و Gemini نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه من طرفدار تم های تاریک نیستم، اما یک جمینی به راحتی می تواند مرا به سمت سیث ها بکشاند.

همچنین: بهترین لپ تاپ های لینو، سال 2024: تست شده و توسط کارشناسان بررسی شده است

نسخه جدید شامل هسته 6.8 (برای کارایی، قدرت و تشخیص سخت‌افزار بیشتر)، Mesa 24.0 (کتابخانه گرافیکی سه بعدی)، OpenGL 4.6 API، Vulkan 1.3 API، یک برنامه خوش‌آمدگویی به‌روز شده، و به اندازه کافی پولیش به شما می‌دهد تا احساس کنید که هستید. استفاده مجدد از چیزی خاص – که شما هستید (آن او هست لینو،، بالا،ه). برنامه Welcome روند به روز رس، توزیع مبتنی بر Arch شما را ساده می کند. شما همچنین دو گزینه به روز رس، دریافت می کنید:

  • به روز رس، سیستم (eos-update –aur)
  • به روز رس، سیستم (بله)

تفاوت این است به روز رس، eos فیلمنامه لفافی از آری و پکمن، در حالی که آری او به سادگی آری

هنوز گیج شده اید؟

نباش. اساسا، آری به شما این امکان را می دهد که به راحتی بسته ها را از AUR (Arch User Repository) نصب کنید، به این م،ی که بسته های بیشتری برای نصب وجود دارد.

به سادگی روی هر یک از دکمه‌های به‌روزرس، در برنامه خوش‌آمدگویی ضربه بزنید و آماده هستید.

به آرچ لینو، خوش آمدید. این عالی نیست؟

همچنین: 5 دستور برتر لینو، که هر کاربر جدید باید یاد بگیرد

اما به طور جدی، EndeavorOS Gemini با KDE Plasma یک سیستم عامل دسکتاپ برجسته است. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که اگرچه استفاده از تجربه خارج از جعبه به همان اندازه زیباست، اما این هنوز یک نوع سیستم عامل اولیه است که به این م،ی است که با بسیاری از سیستم عامل ها همراه نیست. برنامه های مورد نیاز

به‌طور پیش‌فرض، مرورگر وب فایرفا،، پخش‌کننده رسانه Haruna، برنامه‌های معمول KDE Plasma (مانند ویرایشگر متن Kate و KDE Connect برای همگام‌سازی تلفن)، پخش‌کننده رسانه VLC، نمایشگر اسناد Okula و مجموعه‌ای از ابزارها را خواهید یافت. .

دسکتاپ مجازی EndeavorOS Gemini.

دسکتاپ مجازی EndevorOS Gemini چیز زیبایی است.

جک ولین/ZDnet

نگران نباشید. در برنامه خوش‌آمدگویی، تب افزودن برنامه‌های بیشتر را خواهید دید. روی آن کلیک کنید و سپس روی گزینه ای کلیک کنید تا برنامه های مورد نیاز برای بهره وری، سرگرمی و موارد دیگر را انتخاب کنید. اگرچه این سیستم ممکن است ظاهر و احساس مدرن گنوم را نداشته باشد، اما پیدا ، و نصب نرم افزار مورد نیاز را بسیار آسان می کند.

همچنین: آیا به نرم افزار آنتی ویروس در لینو، نیاز دارید؟

به ،وان مثال، روی انتخاب برنامه‌های محبوب برای نصب کلیک کنید (از برگه افزودن برنامه‌های بیشتر)، روی یک دسته کلیک کنید، برنامه(هایی) را که می‌خواهید اضافه کنید انتخاب کنید و سپس روی Install now کلیک کنید.

دسته های نصب برنامه برای EndeavorOS Gemini.

نصب برنامه ها از دسته ها در Gemini آسان است.

جک ولین/ZDnet

سیستم دسته‌بندی کار را آسان‌تر از ویژگی جستجوی استاندارد موجود در ا،ر فروشگاه‌های نرم‌افزاری می‌کند. دسته‌هایی را برای پخش‌کننده‌های صوتی، مرورگرها، ارتباطات، ابزارهای توسعه، ایمیل، پردازش و ویرایش تصویر، بینندگان و مدیران تصویر، ریاضیات، ابزارهای متفرقه سیستم، دفتر و غیره پیدا خواهید کرد.

از آنجایی که KDE Plasma 6 دسکتاپ انتخابی است، گزینه های پیکربندی زیادی برای انتخاب خواهید داشت. با این حال، به نظر من تنظیمات پیش فرض بسیار خوب است. تنها تغییری که انجام دادم تغییر منوی دسکتاپ به پنل کنترل برنامه بود که بیشتر یک نمای کلی از گنوم است و یافتن برنامه‌ها را کمی آسان‌تر می‌کند (برای من).

داشبورد برنامه KDE Plasma.

من یک منوی برنامه تمام صفحه را برای راه اندازی و جستجوی آسان برنامه ترجیح می دهم.

جک ولین/ZDnet

برای ایجاد این سوئیچ، روی دکمه منوی دسکتاپ (گوشه سمت چپ پایین) کلیک راست کنید، روی S،w Alternatives کلیک کنید و سپس از Application Dashboard (راه‌انداز تمام صفحه)، Application Launcher (منوی دسک‌تاپ استاندارد) یا Applications (آبشاری پاپ-پاپ) را انتخاب کنید. منوهای بالا).

یکی دیگر از نکات جالب، گنجاندن نرم افزار فایروال است. روی نماد دیوار آجری کوچک در سینی سیستم کلیک راست کنید و به راحتی می‌تو،د سپرها و/یا اعلان‌ها را فعال کنید، تنظیمات دیوار آتش را تغییر دهید، مناطق ارتباطی را تغییر دهید و حتی تمام ترافیک شبکه را مسدود کنید. این امر امنیت سیستم را جلو و در مرکز قرار می دهد و این کار را به گونه ای انجام می دهد که هر ،ی بتواند از آن بهره مند شود. روی “Shields Up” کلیک کنید و دسکتاپ شما ایمن خواهد بود. اعلان ها را فعال کنید و از هر گونه ترافیک مشکوک مطلع خواهید شد.

همچنین: من انتظار نداشتم این تبلت اندرویدی 170 دلاری آنقدر که هست تاثیرگذار باشد

EndeavorOS برای هر ،ی که به دنبال بهبود بازی های دسکتاپ خود است، یک درمان عالی است. فرقی نمی‌کند که توزیع مبتنی بر Arch Linux باشد، زیرا شما هرگز نگران مواجهه با پیچیدگی‌های معمول Arch نخواهید بود. این یک سیستم‌عامل برای هر نوع کاربری است، چه تازه وارد لینو، باشید و چه یک پزشک مجرب سیستم‌عامل.

EndeavorOS Gemini را امتحان کنید. این سیستم عامل رایگان و منبع باز تمام امنیت، ثبات و قابلیت اطمینان یک کشتی موشکی را دارد که آماده است تا شما را به ماه و برگرداند.

T-منهای 0 برای راه اندازی.منبع: https://www.zdnet.com/article/endeavoros-gemini-is-as-user-friendly-as-it-is-beautiful/#ftag=RSSbaffb68

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار